...“To ste nepočuli ešte, čo sa stalo v našom meste“...

 

Prišla stuhou previazaná škatuľka.
A v nej bola, bola- bola -bola.....
A v nej bola, bola- bola bola....“

- pesnička, ktorá rezonuje v našich ušiach od čias našej mladosti hovorí o Bambuľke. Naša pesnička však pokračuje trocha inač.... Všetko sa to začalo jedným milým telefonátom ešte milšej pani, ktorá sa na nás nakontaktovala s prosbou o návštevu nášho zariadenia. A stalo sa. Jedno sobotné dopoludnie sme sa zišli na pôde našej školy. Bol to veľmi milý a podnetný rozhovor. Od tejto doby sa začala naša spolupráca s p. Demovou a vtedy ešte rozbiehajúcim sa OZ DOTYKY SVETLA na čele s jej zakladateľom Mgr. Leonardom Hölblingom.Spolupráca prebieha doposiaľ. Vďaka ich nezištnej pomoci sme získali množstvo dezinfekčného materiálu, čistiacich prostriedkov a hygienických potrieb na zabezpečenie chodu školy počas výnimočného stavu. Ich ochotu pomáhať našej škole šíria ďalej do svojho okolia. Oslovili krajčírsku firmu, ktorá s ochotou priložila ruky k spoločnému dielu a dnes na škole máme kvalitné posteľné plachty do celého internátu a pracujú na šití obliečok. Hoci spomínaná firma nechce byť menovaná, aj touto cestou jej vyslovujeme úprimné ďakujeme. OZ Dotyky svetla nám zakúpilo kvalitné rádiomagnetofóny do jednotlivých tried, ako aj USB kľúče. Magnetofóny sú veľmi kvalitné, a čo je veľmi dôležité, disponujú funkciami, ktoré naše ratolesti veľmi ocenia. Majú podsvietený LCD displej, funkciu Disco LED, ktorá rozbliká množstvo farieb. Má 6 reproduktorov. Žiaci tak môžu hudbu vnímať aj cez vibráciea blikanie farieb umožňuje stimuláciu zachovaných zvyškov zraku. Deťúrence sa týmto darčekom veľmi potešili. Spomínané združenia však nemyslí len na našich žiakov. Darovali nám kvalitný kávovar do internátu školy, vďaka ktorému káva rozvoniava po celom internáte. S ich pomocou a prezentovaním školy sme dostali od firmy Rockubot dezinfekčné zariadenia na dezinfekciu kúpeľní a matracov v internáte školy.

Obrovskú pomoc nám poskytli aj pri zabezpečovaní propagácie našej školy. S ich pomocou sa nám podarilo natočiť krátku reportáž o živote za bránami našej školy. Verím, že aj táto reportáž pomohla priblížiť našu prácu a oslovila mnoho ľudí, nielen z nášho okolia.

Žiaľ, neľahká situácia, ktorá vládne celým svetom zatvorila brány aj našej školy, nášho zariadenia. Komunikácia s týmito úžasnými ľuďmi prebieha len prostredníctvom telefónu, no ich pomoc pre naše zariadenie neutícha. Nesmierne si vážime ich pomoc a lásku, ktorú je cítiť z ich slov a ktorú vnímame a dostávame vďaka ich pomoci.

Vrelé a úprimné ĎAKUJEME....

 

–I.K.-