Výtvarný ateliér ... alebo ako sa s nás stávajú umelci...

8. marca sa v našej škole školská jedáleň na chvíľu zmenila na maliarsky ateliér a naše deti s asistenciou učiteliek a asistentiek na malých, no šikovných umelcov. Stačilo na to maliarske plátno a stojan, maliarske potreby a farby. Jedni maľovali otláčaním vystrihnutých figúr z papiera, druhí pomocou špongie, no našli sa aj odvážlivci, ktorí zobrali do rúk štetce, pohrali sa s nimi, a z pestrej palety farieb vykúzlili nádheru. Neskôr do objektívu fotoaparátu pokukovali jedným očkom ako ozajstní umelci, hrdí na svoje veľkolepé dielo. Pri tejto aktivite sme rozvíjali jemnú motoriku, predstavivosť, orientáciu v priestore i na ploche, ale aj vzájomnú spoluprácu a toleranciu a názor toho iného.

Atmosféra v našej jedálni bola skvelá a pocity z okúzľujúcich diel neopísateľné. Táto aktivita sa našim umelcom veľmi páčila, preto veríme, že si ju budeme môcť čoskoro opäť zopakovať. Umelecké diela našich detí budú určite zdobiť priestory našej školy.

 

-D.L.-