Divadelné predstavenie: „ O Červenenej čiapočke“

„Kde bolo, tam bolo, bolo raz jedno malé dievčatko....“- takto akosi začínal príbeh o Červenej Čiapočke, ktorý sme kedysi počúvali z úst našich rodičov, starých rodičov.

V pondelok 7. júna 2021 do našej školy do dlhšom čase opäť zavítali herci z divadla Portál. Tentokrát Veselá rozprávka o strastiplnej ceste Červenej Čiapočky za chorou babičkou už bola prerozprávaná na veselšiu nôtu. Vtipne interpretovaná rozprávka, v ktorej sa striedali dvaja herci bola podfarbená piesňami a hrou na gitaru, čo vyvolávalo u našich detičiek túžbu zapojiť sa do príbehu. Široký úsmev na tvári, kývanie hlávkou zo strany na stanu, potlesk, či výkriky- to všetko sú prejavy našej radosti a spokojnosti. A bolo ich veru neúrekom. Lacko- žiak praktickej školy zažil päť minút slávy na doskách, ktoré znamenajú svet. A to priamo v hlavnej postave... bol učiteľom neposlušného vlka, ktorý sa znenazdajky vkradol do domčeka babičky, zjedol ju a chcel sa preobliecť do jej šiat. No nevedel, ako na to. Lacko ho to s radosťou naučil a zožal veľký úspech v podobe hlasného potlesku celého publika i samotných hercov.

Predstavenie sa žiakom veľmi páčilo, sledovali ho s úžasom a obrovským záujmom. Celým predstavením sa niesla skvelá atmosféra. V závere sme si urobili niekoľko fotiek s hercami príbehu a spoločne sme si všetci zatlieskali.

Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie.

-I.K.-